НОВИНИ

Вибір для власника авто: номери від приватної фірми

Нещодавно було врегульовано нормативно-правові документи, які дають суб’єктам господарювання різних форм власності змогу виготовляти номерні знаки для автомобілів. Причому йдеться не про копії чи дублікати, а про абсолютно нові номерні знаки.

У прес-службі Головного сервісного центру МВС зазначають, що буквено-цифрові комбінації для нових номерних знаків, як і раніше, будуть надавати й звичні вже для водіїв сервісні центри МВС. Тобто, автовласники отримали вибір: замовити номери у звичайному сервісному центрі МВС чи скористатися аналогічною послугою приватника, який має відповідні дозволи.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, нові серії автомобільних номерних знаків було затверджено наказом МВС України № 53 від 30 січня 2024 року, але їх поки не було введено в обіг. Загалом же, вважають у профільному міністерстві, це має спростити процес присвоєння комбінацій літер і цифр й знизити ризик втручання посадових осіб у цей процес.

Наразі існує спеціальна процедура отримання дозволу на надання послуг з виготовлення номерних знаків, деталі якої можна знайти на сайті Головного сервісного центру МВС.

Після отримання дозволу ці суб’єкти господарювання зможуть виготовляти номерні знаки, які відповідають державним стандартам. Щоправда, йдеться тільки про низку серій: OA, OV, OS, OE, ON, OI, OK, OM, UB, UC, AG, AJ, DB та NA.

Коли цей механізм запрацює, автомобіль, номерний знак якого містить символи латинського алфавіту, означатиме те, що ці номери виготовлено на замовлення автовласника поза межами Центрального сервісного центру МВС.

І ще один не менш важливий нюанс: щоб цей механізм запрацював, приватні структури, які візьмуться за виготовлення автомобільних номерних знаків, повинні запропонувати своєму клієнтові конкурентну ціну.