НОВИНИ

Відсьогодні за межами населених пунктів їздимо зі світлом

З 1 травня 2024 року набирають чинності нові положення правил дорожнього руху (ПДР). Відтепер водії мають не тільки в осінньо-зимовий період, але й навесні та влітку вмикати ближнє світло або денні ходові вогні за межами населених пунктів.

Відповідні зміни у ПДР, як повідомляє «Урядовий портал», було внесено постановою Кабміну №1105 від 20 жовтня 2023 року.

Нагадаємо, раніше така вимога діяла лише з 1 жовтня до 30 квітня. Тепер за межами населених пунктів авто має рухатись із включеними ходовими вогнями або ближнім світлом фар у будь-який час доби та року. Тобто, за відсутності ходових вогнів у конструкції транспортного засобу авто має рухатися з увімкненим ближнім світлом фар.

Таким чином, вважають автори змін до ПДР, це зменшуватиме аварійність дорогах і запобігатиме загибелі й травмуванню людей у ДТП. У разі порушення цього пункту водіїв штрафуватимуть за ч.2 ст.122 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Санкція передбачає штраф обсягом 510 грн.

«Світло фар — це додаткова пасивна безпека руху. Європейські дослідження це підтверджують. Згідно з European Commission «Daytime running light» застосування денних ходових фар зменшує кількість багатосторонніх денних аварій на автомобілях приблизно на 5-15%», – зазначає перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своєму телеграм-каналі.

З його слів, дослідження показують, що використання денних ходових вогнів не тільки покращує видимість, але також впливає на своєчасне периферійне сприйняття транспортних засобів, що здійснюють різні маневри. «До того ж, автомобілі з денними ходовими вогнями краще ідентифікуються, як автомобілі на відстані, а також оцінюються безпечніше порівняно з автомобілями без них. Усе це сприяє тому, що денні ходові вогні мають позитивний вплив на безпеку дорожнього руху», – підсумував Білошицький.
Новини