НОВИНИ

Хто з 16 липня може втратити права водія

В Україні з 16 липня 2024 року запрацює механізм притягнення до відповідальності військовозобов'язаних чоловіків, які своєчасно не оновили у ТЦК свої військово-облікові дані. Це означає, що водії, які порушили правила мобілізації, ризикують залишитися без водійських посвідчень.

Як відомо, з 18 травня в нашій країні набув чинності новий закон про мобілізацію й військовий облік. Упродовж двох місяців усі чоловіки віком від 18 до 60 років мають оновити свої військово-облікові дані, особисто прийшовши у ТЦК або у центрах надання адмінпослуг чи в додатку «Резерв+». Та за наявності оновлених даних у додатку прийти у ТЦК все ж таки треба – тим, хто хоче стати на облік, отримати бронювання, право на відстрочку, отримати направлення на ВВК чи мобілізаційне розпорядження.

Якраз із 16 липня ТЦК почнуть масово розсилати на відомі адреси військовозобов'язаних чоловіків так звані вимоги на оновлення військово-облікових даних. Якщо військовозобов'язаний своєчасно цього не зробить, то поліція має доставити його до ТЦК.

Якщо це зробити буде неможливо з якоїсь причини, то тоді на порушника правил мобілізації накладуть тимчасові обмеження. Одне з таких обмежень: він – за рішенням суду – не зможе керувати своїм автомобілем.

Після того, як військовозобов'язаний оновить свої військово-облікові дані, право керувати автівкою йому повернуть, але тільки після того, як начальник ТЦК напише відповідну заяву до суду, а суд ухвалить рішення. Погодьтеся, це навряд чи буде досить швидко.

Щоправда, як і будь-яке інше правило, це теж має власні винятки: не можна тимчасово позбавляти водійського посвідчення тих, кого ця заборона позбавить основного законного джерела коштів для існування, а також громадян з інвалідністю і громадян, на чиєму утриманні перебувають інваліди І, ІІ або діти з інвалідністю.
Новини