НОВИНИ

На українських водіїв чекає автоцивілка по-новому

Документ, який фактично є реформою системи автострахування, запроваджує цілу низку вимог до українських страхових компаній. Як зазначають у Нацбанку, новий закон про автоцивілку сприятиме розвитку ринку й захисту прав споживачів, оскільки забезпечить подальший розвиток цього сегменту ринку й наблизить його функціонування до стандартів ЄС.

Йдеться про запровадження якісно нової моделі регулювання ринку відповідно до європейських стандартів з урахуванням інтересів страхувальників і потерпілих осіб, підвищення довіри до такого страхування і подальшого розвиток ринку автоцивілки.

Серед ключових новацій закону – такі:

· нові стандарти якості страхового покриття, зокрема поступове підвищення максимальних розмірів страхової виплати до рівня країн ЄС, запровадження системи ануїтетних страхових виплат у разі заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю або життю потерпілих, розрахунок страхової виплати в разі пошкодження транспортного засобу без вирахування зносу складових частин і деталей;

· європейські підходи до формування вартості автоцивілки й широке використання електронних технологій, зокрема визначення «справедливої ціни» для кожного страхувальника з урахуванням його персональної історії, перехід на електронну форму договорів через єдину централізовану базу даних;

· поліпшення рівня обслуговування клієнтів і спрощення механізму врегулювання страхових випадків за допомогою моделі обов’язкового прямого врегулювання збитків, скасування обмеження максимального розміру страхової виплати в разі оформлення документів про ДТП через європротокол;

· удосконалення системи управління МТСБУ з огляду на його соціально важливі функції, зокрема щодо формування органів управління й контролю, побудови збалансованої системи прийняття рішень та удосконалення системи нагляду за МТСБУ.

Слід врахувати, що зазначений закон передбачає річний перехідний період для приведення МТСБУ своєї діяльності у відповідність до нових вимог, тож він набуде чинності з 1 січня 2025 року.

Тож після цієї дати страховики будуть зобов’язані поступово підвищувати розмір страхових сум до європейських стандартів. Зокрема протягом двох років компенсація за шкоду життю й здоров’ю постраждалих осіб буде підвищена до 1 млн грн на людину, а також до 20 млн – на страховий випадок. Якщо завдано шкоди майну, страхова сума має доходити до 2 млн грн.

Також закон зобов’язує прискорений порядок здійснення гарантійних виплат потерпілим, які були застраховані у компаній, визнаних банкрутами. Європротокол без поліції буде застосовуватися в ширшому спектрі випадків, тож тут головне – аби було створено запобіжники від різноманітних шахрайських схем.
Новини