НОВИНИ

34 тис. грн – за скручений автопробіг

Українські автовласники, які недобросовісно поводяться зі своїми автомобілями, можуть зіткнутися з новими штрафами. На опрацюванні у комітетах Верховної Ради перебуває законопроєкт №10216, яким передбачено внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині адмінвідповідальності за фальсифікацію пробігу вживаного транспортного засобу.

Адже ні для кого не секрет, що пробіг і вік автомобіля – два головні чинники, які визначають реальний стан вживаної машини і впливають на доцільність її придбання. Тож автор зазначеного законопроєкту нардеп Артем Дмитрук запропонував запровадити суворі покарання за продаж уживаних автомобілів із підробленим пробігом. Таку фальсифікацію роблять, щоб обдурити покупця щодо стану машини й продати машину дорожче, аніж вона коштує насправді. Йдеться про штрафи від 17-ти до 34-х тис. грн за фальсифікацію автомобільного пробігу.

Так, якщо власника автомобіля впіймали на продажі машини із підробленим пробігом уперше, йому загрожує штраф обсягом 17 тис. грн. Якщо це станеться знову, штраф подвоюватиметься – і тоді вже доведеться сплачувати до 34 тис. грн. Законопроєкт наразі розглядають у парламентських комітетах, а після їхньої підтримки і внесення запропонованих поправок його розглянуть на пленарному засіданні.
Новини