НОВИНИ

Вулична мобілізація вже з наступного тижня

Тих водіїв, котрі з якихось причин не оновили свої військово-облікові дані, вже з вівторка наступного тижня можуть затримати й доставляти у Територіальні центри комплектування й соціальної підтримки (ТЦК і СП). Такі норми для автомобілістів прописано в оновленому законі про мобілізацію.

До 16 липня 2024 року, згідно з останніми правками в законодавстві, всі військовозобов’язані громадяни мають оновити свої військово-облікові дані. Існує кілька варіантів, як це можна зробити: або безпосередньо у ТЦК, або у ЦНАПах, або за допомогою мобільного додатку «Резерв+». Якщо ж військовозобов’язаний проігнорує вимогу закону, його може бути оголошено військкоматами в розшук. У такому разі якщо поліція зупинить автомобіль з водієм, який перебуває у розшуковій базі, його можуть прямо з місця зупинення спрямувати у ТЦК.

У разі ж якщо військовозобов’язаного водія подали в розшук, але поліція не змогла його відшукати і доставити в ТЦК, подальший алгоритм дій може бути таким: військком надішле на адресу реєстрації автомобіліста рекомендований лист із вимогою, яка вважатиметься врученою з моменту проставлення печатки про неможливість вручення. Після цього у військовозобов’язаного є п’ять днів, щоб з’явитися в ТЦК. Якщо він так і не з’явиться, воєнком звертається у суд із проханням обмежити право водія керувати автомобілем.
Новини