НОВИНИ

На зміну «учбовому» прийшов «навчальний»

Отже, термін «Учбовий транспортний засіб» буде замінено на «Навчальний транспортний засіб», оскільки слово «учбовий» є калькою з російської мови.

Саме такі зміни у розпізнавальних знаках на автомобілях, які займаються підготовкою водіїв, анонсували у Міністерстві внутрішніх справ України.

«З 4 травня автомобілі, на яких кандидати у водії здійснюють практичну підготовку й складають іспити, позначатимуться по-новому. На цих транспортних засобах зміниться розпізнавальний знак «У» чорного кольору на «Н» чорного кольору, – повідомляється на сайті Головного сервісного центру МВС України.

Постановою Кабміну №1128 від 27 жовтня 2023 року відповідні зміни було внесено до Правил дорожнього руху (ПДР). Тож фактично починаючи з цього тижня маркування «Н» повинні мати транспортні засоби автошкіл, призначені для здійснення практичної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації й складання іспитів. А також автомобілі сервісних центрів МВС, на яких кандидати у водії перевіряють практичні навички керування.

Що цікаво, мовознавці вже давно зазначали, що таку зміну слід зробити, оскільки слово «учбовий» – банальна калька з російської мови. «В українській мові немає лексеми «учба», а тому коли йдеться про щось, пов’язане із навчанням, варто вживати прикметник «навчальний», – пояснив відомий мовознавець Олександр Авраменко.
Новини