НОВИНИ

Паливний ринок учергове спільними зусиллями шукав шляхи розв’язання проблем

Днями у Варшаві відбулася міжнародна конференція з розвитку українського ринку нафтопродуктів Petroleum Ukraine 2024, участь у якій взяли понад 200 делегатів із 15-ти країн світу.

Учасником конференції, котра висвітлювала основні тенденції розвитку українського й світового ринків нафтопродуктів в умовах повномасштабної російської війни проти України, був і власник мережі АЗК ESKO Вадим Балінський.

Серед тем, які активно обговорювали під час Petroleum Ukraine 2024, – логістичні проблеми, торгівля російським пальним, яка живить агресора й дає йому фінансові можливості продовжувати війну в Україні, й боротьба з нею Енергетичної митниці України, набуття чинності законом про створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів, до ухвалення якого Україна йшла довгі роки.

Ця програма стартуватиме наприкінці року, тож учасники конференції, з огляду на досвід інших країн, обговорювали, як найкраще підготуватися до цього процесу, враховуючи всі його аспекти, щоб мінімізувати ризики. Й багато інших аспектів, які охоплює діяльність паливного ринку.

«У Варшаві обговорювалиcь найгостріші проблеми, які має на сьогодні паливний ринок України, інтегрований у світовий абсолютно інакше, ніж це було до початку повномасштабної війни, яку країна-агресор розв’язала на наших землях, – каже Вадим Балінський. – Це і засилля російського продукту, який попри війну й безліч заборон лізе в усі шпарини, і потреба створювати стратегічний запас нафти й нафтопродуктів, які поки не зовсім зрозуміло де зберігати, оскільки нафтобаз у нас тепер практично немає, а за кордоном теж обмежені місткості для зберігання, й особливості постачання пального на ринок України, і багато інших питань, які потрібно вирішувати, щоб ринок не відчував проблем із забезпеченням за цих надскладних умов, які ми маємо зараз.

Слід зазначити, що на цій конференції у Польщі, де була змога віч-на-віч поспілкуватися про нагальні питання, які турбують представників українського паливного ринку, ми ще раз усвідомили, що спільними зусиллями знайдемо вихід із будь-якої ситуації».
Новини