НОВИНИ

Українських водіїв внесуть у реєстр військовозобов’язаних «Оберіг»

Із червня цього року в Україні має офіційно запрацювати реєстр військовозобов’язаних «Оберіг». Через нього обліковуватимуть і українських водіїв призовного віку.

Створення цього реєстру передбачено законом № 3549-ІХ щодо цифровізації військового обліку й запровадження Електронного кабінету військовозобов’язаного.

У ньому буде більш як 30 категорій персональних даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів, починаючи від імені й прізвища та місця проживання й закінчуючи інформацією сімейний стан і володіння іноземними мовами. Зрозуміло, що наявність водійського посвідчення з усіма його параметрами (серія, номер, термін дії, категорія ТЗ тощо) – також один із рядків у реєстрі.

Як пояснює заступник міністра оборони Катерина Чорногоренко, зазначений реєстр – це «інструмент для розуміння державою людського капіталу, для військового обліку громадян і для зворотного зв'язку громадян і розуміння, які дані щодо військового обліку є у держави».

З її слів, єдиний орган, який має право вносити в «Оберіг» дані, – ТЦК. Проте задля актуалізації даних «Оберіг» взаємодіє з шістьма іншими реєстрами: реєстром Державної податкової служби, реєстром Мін'юсту, реєстром Державної реєстрації актів цивільного стану, реєстром Державної судової адміністрації, реєстром Державної прикордонної служби та реєстром Міністерства освіти і науки.

Нагадаємо, що вже завтра, 18 травня 2024 року, в Україні набуде чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік. Він передбачає запровадження деяких обмежувальних заходів для громадян, які порушують правила мобілізації. Зокрема ухилянти – після відповідного рішення суду – не матимуть змоги керувати автомобілями.
Новини