НОВИНИ

Для майбутніх водіїв можуть розробити нову навчальну програму

В Україні автошколи закликали Головний сервісний центр (ГСЦ) Міністерства внутрішніх справ (МВС) розробити нову навчальну програму для майбутніх водіїв. Про це йшлося під час зустрічі керівників ГСЦ із представниками автошкіл.

Зокрема йдеться про врегулювання питання акредитації інструкторів і проходження ними іспитів на різні категорії, а також розроблення нової навчальної програми для майбутніх водіїв. Крім того, Головному сервісному центру запропонували розробити й упровадити теоретичні іспити для велосипедистів і для власників самокатів.

Своєю чергою, представники ГСЦ запропонували автошколам покращити якість підготовки майбутніх водіїв. Так, в автошколах пропонують фотографувати кандидатів у водії перед початком навчання. Списки груп мають передавати до Єдиного державного реєстру МВС до початку навчання.

Також пропонується запровадити можливість складання практичного іспиту у територіальних сервісних центрах МВС на транспортних засобах автошкіл, якщо їх оснащено чотирма відеокамерами для категорії легкових автомобілів.

Крім того, МВС пропонує анулювати атестат спеціаліста, якщо 30% водіїв, яких він готував протягом року, стали винуватцями ДТП. Після цього він ніколи не зможе отримати атестат фахівця. Фахівця пропонують відправляти на переатестацію, якщо кандидат у водії, якого він готував, 10 і більше разів не склав теоретичний чи практичний іспит на отримання посвідчення водія.

Атестат фахівця також має бути анульовано, якщо він вносить неправдиві відомості про проведення занять і підписує Єдиним цифровим підписом.

Та поки що це тільки пропозиції, які висунули Головний сервісний центр профільного міністерства й українські автошколи. Які з них реалізують – буде видно з часом.
Новини