НОВИНИ

У «Дії» тимчасово призупинили купівлю й продаж автомобілів

Перереєстрація авто й обмін посвідчення водія у «Дії» будуть тимчасово недоступними. Інформація про це з’явилася на сайті Головного сервісного центру (ГСЦ) Міністерства внутрішніх справ України.

«Послуги сервісних центрів МВС у застосунку «Дія» тимчасово призупинено через зміну реквізитів для оплати рахунків», – йдеться у повідомленні.

Обмеження, зазначають у Головному сервісному центрі, діятимуть із 24 до 27 травня включно. Попередні заявки буде розглянуто в порядку черги.

У МВС обіцяють, що з 28 травня послуги в «Дії» знову запрацюють.

Як відомо, продавати автомобілі, мотоцикли й мопеди через мобільний додаток «Дія» стало можливо з кінця минулого року, а станом на кінець квітня 2024-го, повідомляють у ГСЦ, через «Дію» продали понад 55 тис. транспортних засобів.

Цей сервіс отримав популярність через те, що на оформлення договору купівлі-продажу автомобіля у додатку потрібно біля 10 хв. Продавець спочатку генерує заявку, покупець вносить до неї додаткову інформацію (скажімо, обирає опцію отримання пластикового свідоцтва чи тільки цифрового документа у «Дії»). Потім продавець із покупцем формують договір купівлі-продажу, після чого відбувається автоматична перевірка автомобіля, продавця й покупця у базах і реєстрах.

Якщо ж автомобіль перебуває у розшуку або продавець чи покупець вчасно не сплатили штраф за порушення ПДР, якщо є заборгованість по аліментах чи виконавчі провадження тощо, система може відмовити у перереєстрації автівки через застосунок.

Проте конкретну причину такої відмови можна дізнатися лише у сервісному центрі МВС. Та розробники застосунку обіцяють, що функція оповіщення з причиною відмови з’явиться зовсім скоро – над її розробленням уже працюють.

Вартість перереєстрації автомобіля через «Дію» наразі становить 1 105 грн – саме стільки, скільки й у разі, якщо ви вирішили зробити це у сервісному центрі МВС. А цими днями, тобто до 28 травня, нагадують у міністерстві, єдина можливість здійснити перереєстрацію – це звернутися у будь-який зручний для вас сервісний центр МВС.
Новини