НОВИНИ

«Податок на розкіш»: власники яких авто його мають платити 2024 року

«Податок на розкіш»: власники яких авто його мають платити 2024 року

Міністерство економіки України опублікувало перелік моделей авто, власники яких мають цього року сплачувати транспортний податок, або, як його називають у суспільстві, «податок на розкіш».

«Податок на розкіш» в Україні потрібно платити за автомобілі віком до 5-ти років, вартість яких стартує від 375 мінімальних зарплат. Порівняно з 1 січня 2023 року рівень мінімальної зарплати зріс із 6,7 тис. грн до 7,1 тис. грн. Тож тепер під цей податок підпадають авто вартістю від 2 662 500 грн.

В оновлений список елітних автомобілів, власники яких мають сплачувати транспортний податок, цього року потрапило 184 моделі. Серед них – Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Jaguar, Land Rover, Lexus, Maserati, Mercedes-Benz, Porsche, Rivian, Tesla та інші.

Нагадаємо, сума податку становить 25 тис. грн. Сплатити його необхідно: фізичним особам – протягом 60 днів після отримання повідомлення; юридичним особам – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації

Переглянути повний список автомобілів, які підлягають оподаткуванню, і визначити розмір податку можна за посиланням.
Новини