НОВИНИ

Нові правила для тесту на алкоголь і наркотики

В Україні змінили процедуру перевірки водіїв на алкоголь і наркотики. Нову постанову прийняв Кабінет міністрів. Тепер лабораторна перевірка тесту, зробленого в «польових» умовах, буде обов'язковою.

Про це написав у telegram представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. З його слів, постанова уряду вносить зміни у порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.

Перевірка водія на алкоголь чи наркотики може проводитися в будь-який час доби із використанням сертифікованих приладів вимірювання вмісту алкоголю чи експрес-тестів на наркотики. У разі якщо поліцейський помітить ознаки сп’яніння, то пропонує водієві пройти огляд. Перевірка тепер може проводитися чи при двох понятих, чи із використанням відеофіксації.

І найголовніше: відтепер якщо тест на наркотики чи алкоголь дасть позитивний результат, обов’язкове його підтвердження лабораторними дослідженнями у медичному закладі. Якщо аналізи підтвердять наявність у організмі алкоголю чи наркотиків, водія притягують до відповідальності.
Новини