НОВИНИ

Уряд знову забороняє пальне стандарту Євро-4 і Євро-5

Кабінет міністрів України вніс зміни до Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, зокрема в частині відновлення дії вимог до якості пального на рівні не нижче за Євро 5.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Окрім того, відновлено директиви Європейського Союзу щодо заборони продажу етилованого бензину й встановлення вимог на пальне, яке використовується у дорожніх транспортних засобах і недорожній рухомій техніці (включаючи судна внутрішнього плавання), сільськогосподарських і лісогосподарських тракторах і рекреаційних суднах.

Відповідна постанова Кабміну набуде чинності після її офіційного опублікування.

Як зазначають в асоціації «Укравтопром», Кабмін фактично забороняє продаж автопального стандартів Євро-3 і Євро-4 й реалізацію етилованого бензину.

Як відомо, така заборона вже діяла до березня 2022 року. Але через паливну кризу, спровоковану з початком повномасштабного вторгнення росії на територію України обстрілами об’єктів паливної інфраструктури й фактично повним її знищенням, коли довелося терміново диверсифікувати канали постачання пального, уряд дозволив реалізувати пальне не лише Євро-5, а й більш низького рівня.

Планувалося, що нова норма діятиме до закінчення воєнного стану. Проте зараз в уряді зазначають, що паливний ринок упорався з викликами, поставленими перед ним 2022 року, і тепер можна повернутися до попередньої норми щодо якості пального.

Як відомо, Європейський екологічний стандарт ухвалено 1992 року для всіх видів бензинового й дизельного пального. Класифікація пального відповідно до європейського стандарту має на увазі мінімально допустиму наявність у його складі шкідливих речовин і домішок, які завдають шкоди навколишньому середовищу.

Існує кілька стандартів Євро: Євро-1 (1992 р.), Євро-2 (1995 р.), Євро-3 (1999 р.), Євро-4 (2005 р.), Євро-5 (2009 р.), Євро-6 (2015 р.). Зараз у багатьох країнах світу дозволяється продаж нових автомобілів тільки з класом споживаного пального від Євро-5.
Новини