НОВИНИ

Хто може залишитися без водійського посвідчення

Учора стало відомо, що комітетські слухання нового законопроєкту про мобілізацію завершилися. У рамках розгляду документа у нього було внесено правку про заборону керування автомобілями для тих, хто ухиляється від військового обліку.

Однак це обмеження матиме певну процедуру і може поширюватися не на всіх. Про це у себе на телеграм-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Передусім Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки ВР запропонував для розгляду варіант, за яким територіальні центри комплектування й соціальної підтримки (ТЦК і СП) спершу самостійно розшукують порушників: звертаються в поліцію із заявою про розшук і затримання осіб, які проігнорували повістку. Якщо правоохоронці з якихось причин не можуть здійснити привід і затримання таких громадян, про що вони повинні повідомити офіційно, то ТЦК надсилають ухилянтам рекомендований лист з вимогою з’явитися добровільно.

Якщо ж і цей лист буде проігноровано упродовж 10-ти днів, військкоми звертаються в суд. Останній у 30-денний термін ухвалює рішення про те, чи обмежувати право водія на керування транспортним засобом. Таке обмеження може вводитися лише за наявності чітких доказів ухилення громадянина від військового обліку. У разі ухвалення рішення до його реалізації долучатимуть виконавчу службу. Термін таких обмежень встановлюється до моменту виконання особою вимог військового обліку.

Водночас депутати встановили низку винятків, коли обмеження прав на керування автомобілем неприпустиме. Передусім не можна застосовувати обмеження до тих людей, чий заробіток пов’язаний із водінням. Це можуть бути таксисти, офіційно працевлаштовані водії чи ФОПи, які займаються перевезеннями. Також серед винятків – громадяни з інвалідністю й ті, хто утримує осіб з інвалідністю I-II груп або дитину з інвалідністю.

Оскільки розгляд законопроєкту про мобілізацію Комітетом з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершено, його можуть винести на розгляд парламенту найближчим часом. У зв’язку з цим виникає питання, чи означає це – у разі ухвалення такої законодавчої норми, – що на наших дорогах почнуть з’являтися водії, які не матимуть водійського посвідчення?!
Новини