НОВИНИ

Майбутнім водіям готують нові правила отримання посвідчення

Парламент планує ухвалити закон, за яким Головний сервісний центр (ГСЦ) Міністерства внутрішніх справ України під час звернення осіб за адміністративними послугами з отримання права на керування, державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку авто перевірятиме їхні дані з різних реєстрів.

Зазначені зміни для автовласників сконцентровано у рекомендованому до схвалення законопроєкті № 9504 про доступ до інформації, необхідної для надання адміністративних послуг у сфері дорожнього руху. Законопроєкт було внесено у липні 2023 року, а профільний комітет парламенту підтримав його ухвалення за основу 23 травня 2024 року, повідомляє «Судово-юридична газета».

Законопроєкт передбачає, що територіальні органи МВС матимуть право отримувати з Єдиного державного демографічного реєстру інформацію, необхідну для надання адміністративних послуг. Йдеться про ім’я особи, дату й місце народження, місце проживання, реквізити паспортних документів, унікальний номер запису у Реєстрі та відцифрований образ особи.

Законопроєкт також вносить зміни у Закон «Про дорожній рух», надаючи уряду повноваження визначати порядок отримання інформації з різних реєстрів для надання адміністративних послуг у сфері дорожнього руху. Це включає допуск громадян до керування транспортними засобами, державну реєстрацію (перереєстрацію) й зняття з обліку транспортних засобів.

Тож територіальні органи МВС під час звернення осіб за отриманням адміністративних послуг з реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку транспортних засобів отримають право на доступ до необхідної інформації з інформаційних систем та електронних баз даних (реєстрів) органів виконавчої влади.
Новини