НОВИНИ

За час дії автофіксації порушень ПДР сплачено понад 2 млрд грн штрафів

За чотири роки, відколи в Україні було запущено систему автофіксації порушень ПДР, водії сплатили до бюджету штрафів на суму понад 2,1 млрд грн. Про це повідомив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у мережі facebook.

З його слів, наразі 265 приладів контролю встановлено у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. Камери функціонують у 25 містах і 15 областях держави, окрім окупованих і тих, де тривають бойові дії.

«Лише за цей рік ми підключили до системи фіксації 50 приладів контролю, з них відновили роботу 19 приладів, які були підключені до вторгнення рф, й 31 прилад підключено вперше», – повідомив Олексій Білошицький.

Як зазначає Білошицький, за 4 роки поліцейські винесли понад 10 млн постанов і притягнули до відповідальності порушників швидкісного режиму, а також тих, хто не дотримувався правил проїзду смугою громадського транспорту. З цієї кількості було виконано 89% постанов і сплачено штрафів на загальну суму понад 2,1 млрд грн.

При цьому, зазначають у поліції, кількість ДТП з тяжкими наслідками, передусім там, де встановлено камери автофісації, знизилась утричі. Проте саме швидкість наразі залишається однією з найпоширеніших причин ДТП з тяжкими наслідками.

«До запуску системи фіксації кількість ДТП з загиблими та/або травмованими в місцях встановлення приладів контролю становила 541, наразі — 175 (47 випадків з причини перевищення швидкості). Наша мета — Vision Zero (нульова смертність на дорогах). І ми невпинно до неї ідемо», – підкреслив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції.

Як повідомляють у патрульній поліції, за 4 місяці 2024 року сталося 6 475 ДТП. Це на 6% більше, ніж за аналогічний період торік. У цих аваріях загинуло 813 чоловік, травмовано – 8 155 чоловік (на 8% більше, ніж за аналогічний період 2023 р.).

Серед основних причин дорожньо-транспортних пригод – перевищення швидкості (42%), порушення правил маневрування (20%), порушення правил проїзду перехресть і пішохідних переходів (8%), недотримання дистанції (5%), керування автомобілем у стані сп’яніння (близько 5%).
Новини