НОВИНИ

Експертиза 12 проб зимового дизпалива

Перед початком зимових холодів Київський інститут споживчих експертиз вирішив перевірити АЗС на наявність зимового дизпалива і відібрав проби з 12 популярних мереж по Україні. У сертифіковану лабораторію відправили зразки палива зі столичних заправок: WOG, ОККО, КЛО, Amic, ANP, Chipo, Glusco, Marshal, Motto, Shell, Sunoil, БРСМ-Нафта
Дослідження проводилося за п'ятьма основними параметрами, які регулюються ГОСТ 7688 до: 2015: гранична температура фільтрування, масова частка води, октановий індекс, вміст сірки і щільність
Головне питання, яке найбільше хвилює водіїв - морозостійкість. Вищезгаданий галузевий стандарт розділяє паливо на літній і зимовий, в залежності від граничної температури фільтрації. Так, для літнього граничний поріг -5 ° С, а для зимового -20 ° С. Це ж нормативний документ регулює наявність в паливі води - максимум 0,02%. В іншому випадку, при мінусовій температурі кристали льоду заб'ють паливні фільтри і трубопроводи. І хоча в одній з експертних проб води не було виявлено, до дійсно зимового палива можна було віднести лише вісім зразків. При цьому паливо WOG і OKKO загусла тільки при досягненні - 30 ° С, а пробам Chipo і Motto до цієї позначки не вистачило буквально градуси.
Число і індекс
Не менш важливий параметр для ДП - цетановий індекс, що відображає вплив на паливо присадок, що поліпшують його октанове число. За цим показником лідером знову були зразки WOG і OKKO, а слідом за ними БРСМ-Нафта і Chipo.

Енергетична щільність
Згідно ГОСТ 7688 до: 2015 щільність дизпалива (кількість енергії, яку воно виділяє) повинна чітко визначених рамках. Так, при температурі 15 ° С вона повинна бути в рамках 820-845 кг / м3. За цим показником всі 12 зразків відповідають певним нормам.
Головний екологічний параметр дизельного палива - вміст сірки. Адже при згорянні концентрат сірчаної і сірчистої кислот не тільки негативно впливає на паливну систему, а й подразнює слизову оболонку людини. З кожним новим євростандарту, вміст сірки зменшується: так, прийнятий в 1999 році Euro-3 допускав наявність 350 ррm (мг / кг) сірки в 1 кг., А введений десять років тому (чинний в Україні на сьогодні) Euro -5 - 10 ррm. І хоча всі спроби уклалися в норму, за цим показником були суттєві розбіжності. Так лідируюча четвірка: ОККО, WOG, Chipo, Motto вклалася в показник 3-4 мг / кг, в той час як проби Glusco і Marshall були на межі крайнього показника 10 мг / кг.
Новини